تبلیغات
بهداشت محیط زیست - آموزش نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت
زمین پاک و سالم=زندگی سالم

آموزش نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت


با بهره‌گیری از فناوری( ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line كاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از یك خط تلفن، كامپیوتر و مودم ADSL بدون مشغول كردن خط تلفن، به صورت دایم و با سرعتی بالا به اینترنت متصل شوند .در حقیقت، با استفاده از این فناوری، می‌توان از یك خط تلفن افزون بر انتقال صوت، برای انتقال داده نیز استفاده كرد تا ضمن این كه خط تلفن به صورت عادی برای كاربردهای مكالمه و ارسال و دریافت نمابر مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای انتقال داده نیز به كار گرفته شود. افزون بر امكان استفاده دو منظوه از یك خط تلفن.

انواع مودم

مودم(CPE)

پس از اقدام برای اشتراک خدمات، جهت برقراری ارتباط با شبکه مبین نت بصورت بی سیم، نیاز به تجهیزاتی در سمت مشترک می باشد که در اصطلاح به آنCPE و یا مودم وایمکس گفته می شود. این تجهیزات نوع های مختلفی دارد که مصارف آنها بر مبنای خدماتی که مشترک از مبین نت دریافت نموده است، متفاوت می باشد. در حال حاضر شرکت ارتباطات مبین نت سه نوعCPE ویا مودم وایمکس را عرضه می نماید که در زیر مشخصه های آنها آمده است:

نوعقیمتتصویر
مودم جیبی وایمکس با باتری قابل شارژ2.600.000 ریالpacketmodemcpe
مودم داخلی وایمکس با پورت تلفن و امکان WiFi و یا Indoor VOIP-WiFi CPE BM632W2.200.000 ریالindoorwifivoipbm632w
مودم داخلی وایمکس با پورت تلفن و امکان WiFi و یا Indoor VOIP-WiFi CPE SWC9200

2.200.000 ریال

swc9200
مودم داخلی وایمکس با پورت تلفن و امکان WiFi و یا Indoor VOIP-WiFi CPE DX3502.200.000 ریالindoorwifivoip
مودم بیرونی وایمکس یا Outdoor CPE4.000.000 ریالoutdoor

* قیمت های فوق بدون احتساب 5درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد


آموزش نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت

 آنچه كه این فناوری را از دیگر فناوری‌های اتصال به اینترنت متمایز ساخته، سرعت بالای آن است. به گونه‌ای كه می‌توان با استفاده از ADSL با سرعتی تا 40 برابر بیشتر از اتصال از طریق شماره‌گیری تلفنی به اینترنت متصل شد. اساس این فناوری بر مبنای استفاده از فضای خالی سیم‌های مسی تلفن قرار دارد یعنی سیم مسی تلفن همانند لوله‌ای‌ست كه هنگام استفاده از تلفن برای مكالمه‌های صوتی، تنها قسمت اندكی از فضای آن به كار گرفته و مشغول می‌شود.

برای این كار تنها استفاده از یك دستگاه مودم ADSL و یك دستگاه تفكیك‌كننده Splitter كافی‌ست و كاربران نیازی به استفاده از تجهیزات پیچیده و خاضی برای این منظور ندارند و تنها با به كارگیری این دو و اتصال آنها به رایانه و خط تلفن می‌توانند به سادگی به ارتباط پرسرعت با اینترنت دسترسی یابند
آموزش نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت

در این قسمت آموزش گام به گام نصب و راه اندازی اینترنت پر سرعت آموزش داده میشود :

** شما ابتدا باید از مرکز ارائه دهنده سرویس ADSL یک اشتراک بگیرید بعد از اینکه اشتراک شما در مخابرات ایجاد شد . شما میتوانید با تهیه مودم مخصوص ، اینترنت پرسرعت خود را راه اندازی نمایید شما میتوانید از شرکتهای ارئه دهنده سرویس نیز مودم خود را دریافت نمایید.

** پس از باز کردن جعبه ی مودم ,  در ابتدا مودم و اتصالات آن را بر اساس کاتالوگ داخل جعبه به کامپیوتر خود متصل نمایید. سپس مودم را به وسیله ی دکمه ی Power روشن کنید.

**حالا به چراغ های روی مودم دقت میکنیم :

چراغ  Power : این چراغ نشان دهنده ی روشن بودن مودم به صورت صحیح می باشد .این چراغ باید به صورت ثابت روشن باقی بماند . در صورات خاموش بودن چراغ اتصال مودم با برق قطع است .در صورت چشمک زن بودن این چراغ از صحت مودم و آداپتور برق آن اطمینان حاصل کنید.

چراغ ADSL  : در برخی از مودم ها این چراغ با نام  Status  ویا link می باشد. این چراغ نشان دهنده ی ارتباط صحیح مودم شما با مرکز ارائه ی سرویس ADSL  می باشد .توجه شود که این چراغ باید به صورت ثابت روشن باقی بماند . در صورت خاموش بودن یا چشمک زدن این چراغ از سالم بودن خط تلفن وصحت کابل های مورد استفاده اطمینان حاصل کنید اگر به نتیجه نرسیدید احتمالا خط شما ( به اصطلاح ) رانژه نشده است یعنی خط شما برای اتصـال ADSL سـالم نمی باشد و باید با مزکز سرویس دهنده تماس بگیـرید . ( توجه کنید که برای اتصال , از خط تلفن مورد استعلام  خود استفاده کنید . )

چراغ LAN  : این چراغ نشان دهنده ی اتصال صحیح کابل UTP  شما با کارت شبکه ی کامپیوتر شما می باشد . در صورت خاموش بودن آن از اتصال صحیح کابل شبکه  و همچنین از نصب بودن کارت شبکه ی خود اطمینان حاصل کنید.

چراغ USB  : در صورت تمایل , شما می توانید به جای استفاده از کابل شبکه از کابل USB داخل جعبه برای اتصال مودم با کامپیوتر استفاده کنید. برای این کار شما بایستی درایور مودم را طبق دستور کاتالوگ مودم  روی سیستم نصب نماییددر این صورت به جای چراغ  LAN , باید این چراغ روشن شود . در صورت خاموش بودن این چراغ شما باید از اتصال صحیح کابل USB  با کامپیوتر و نصب بودن درایور مودم و همچنین سالم بودن پورت USB خود اطمینان حاصل کنید .

 در صورتی که موارد بالا همگی OK  بودند شما آماده ی اتصال به اینترنت هستید اما قبل از آن شما باید مودم خود را با توجه به نکات گفته شده ی زیر Config کنید ( با توجه به خصوصیات سرویس دهنده ی ADSL  ) تا مودم شما با شرایط سرویس دهنده سازگار شود .همچنین به کارت شبکه ی خود ip مناسب بدهید.

آموزش نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت

نحوه ی دادن ip به کارت شبکه

شما باید ابتدا از روی دفترچه ی مودم از ip مودم خود مطلع شوید ( معمولا 192.168.1.1 می باشد ). سپس ip کارت شبکه ی خود را به 192.168.1.X  (X  یک عدد بین 2 تا 254 (  تغییر دهید و در قسمت  Default Gateway  , ip مودم خود را وارد کنید ( 192.168.1.1 ) , Subnet Mask  نیز باید 255.255.255.0  ست شود . ( اگر تا کنون این کار را انجام نداده اید به مسیر روبرو بروید :Show all connections    Start / Connect to /   حالا روی  Local Area Connection کلیک راست کنید و Properties  را انتخاب کنید . در پنجره ی باز شده Internet Protocol ( tcp/ip )  را انتخاب و روی Properties  کلیک کنید .حالا گزینه ی use the following ip address  را انتخاب کنید و ip ها را همان گونه که گفته شد ست کنید . ) البته معمولا ویندوز به طور اتوماتیک ip مودم را میگیرد و اتصال بر قرار میگردد در صورتی که ویندوز ip مودم را نپذیرد روی ایکن شبکه در نوار ابزار پایین دسکتاپ یک علامت زرد رنگ پدیدار میگردد.  

نحوه ی  Config ( تنظیم ) کردن مودم

برای Config  کردن مودم یک پنجره ی Explorer باز کنید و در قسمت Address bar  , ip مودم خود ( 192.168.1.1 ) را وارد کنید حالا از شما یک User name  و password  پرسیده می شود که شما باید آن را از دفترچه ی مودم استخراج کنید.پس از دادن User name  و password  مناسب پنجره ی Config  کردن مودم نمایش داده می شود . در این صفحه شما باید برای Config کردن مودم Connection type  را از نوع Bridge  انتخاب کنید و همچنین مقادیر VPI  و VCI را به صورت صحیح وارد کنید ( مقادیر VPI و  VCI  را از مرکز ارائه دهنده ی سرویس ADSL  می توانید بپرسید ) .حالا مقادیر مربوطه را Save  کرده وپنجره ی Config  را Log Out  کنید.

 حالا باید یک Connection از نوع Broadband  ایجاد کنید و Username  و Password  مربوط به Account  خود را وارد کنید و متصل شوید.

نحوه  ایجاد Connection  از نوع  Broadband به صورت زیر می باشد:

در مسیر Show all connections / Create new connection     Start / Connect to /   یک  Connection  به فرم زیر  ایجاد کنید :

1.  Next  را بزنید :

2.Connect to the internet   را انتخاب کنید و کلید Next  را بزنید :

3.set up my connection manually  را انتخاب کنید وNext  را بزنید :

4.Connection  از نوع Broadband  را انتخاب کنید و Next  را بزنید :

5.نام Connection  خود را انتخاب کنید و Next را بزنید :

6.User name  و Password مربوط به Account  خود را وارد نمایید و Next را بزنید : 

7.در صورت تمایل تیک قسمت Add a shortcut را برای ایجاد Shortcut از Connection خود بر روی Desktop  را بزنید و سپس کلید Finish را بزنید :

8.حالا با Connection  ایجاد شده به اینترنت متصل شوید .

در صورتی که  پس از وارد کردن User name  و  Password و زدن کلید اتصال  با Error  مواجه شدید احتمالا Config  مودم شما دچار مشکل می باشد. در صورتی که هنگام اتصال به اینترنت خط تلفن شما دارای نویز می باشد شما می توانید از یک میکرو فیلتردر ابتدای خط استفاده کنید .

آموزش نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت

در حال حاضر، فناوری ADSL امكان دریافت داده‌ها را با سرعتی تا حد 8 Mbps و ارسال داده‌ها را با سرعتی تا حد 1 Mbps فراهم می‌آورد (ADSL)، بستر بسیار مناسبی را برای استفاده از آخرین امكانات و فناوری‌های روز دنیا فراهم می‌سازد و كاربران به دلیل ارتباط پرسرعت و دایمی با اینترنت می‌توانند از مجموعه‌ی خدمات تكمیلی ADSL همچون امكان مشاهده فیلم‌ها و برنامه‌های تصویری درخواستــی از طریق اینتـــرنت و تلویزیــــون خانگی  (Video on Demand)، امكان استفاده از بازی‌های اینترنتی Gaming) ،  IPTV ) و ... بهره گیرند.

مهم‌ترین مواردی که باید هنگام انتخاب طرح اینترنت در نظر داشته باشید

اینترنت پرسرعت وایمکس مبین‌نت در قالب طرح‌های گوناگون به مشتریان عرضه می‌شود. هر یک از این طرح‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و برای گروه مشخصی از مشترکان مناسب هستند. اما در تمام این طرح‌ها، پارامترهای مشخصی وجود دارند که بسته به نوع طرح، متغیر هستند. مهم‌ترین پارامترهایی که باید درباره‌ی طرح‌های اینترنت پرسرعت مبین‌نت بدانید عبارت‌اند از: زمان، محدودیت حجم، حجم اضافه، پهنای باند و ضریب اشتراک.

زمان طرح، نشان‌دهنده‌ی مدت زمانی است که طرح فعال باقی خواهد ماند. برای مثال، طرح‌های یک‌ماهه فقط یک ماه فعال هستند و پس از یک‌ماه مشترک باید طرح جدیدی را تهیه کند. منظور از محدودیت حجم، مقدار حجمی است که مشترک می‌تواند در طی مدت زمان طرح  ارسال و دریافت کند. بنابراین اگر محدودیت حجم یکی از طرح‌های یک‌ماهه ۲ گیگابایت باشد، مشترک در طی یک ماه می‌تواند ۲ گیگابایت از اینترنت دریافت و ارسال کند. یادتان باشد که گذشته از دانلود، هر نوع تبادل اطلاعات مانند تماشا کردن صفحات وب در اینترنت نیز باعث مصرف و کاهش حجم اختصاص داده شده به طرح خواهد شد.

مشترکانی که محدودیت حجم طرح‌شان به پایان رسیده اما هنوز از زمان طرح‌شان باقی مانده است، می‌توانند با خریدن گیگابایت اضافه به استفاده از آن طرح ادامه دهند. هزینه‌ی خرید گیگابایت اضافه در طرح‌های گوناگون با هم متفاوت است، بنابراین هنگام انتخاب کردن طرح باید به این پارامتر نیز توجه داشته باشید.

پهنای باند، نشان‌دهنده‌ی سرعت انتقال اطلاعات در اینترنت است. هرچه پهنای باند بیش‌تر باشد، سرعت برقراری ارتباط و انتقال اطلاعات بیش‌تر خواهد شد. موضوع دیگری که اثری مستقیم روی پهنای باند دارد،ضریب اشتراک است. بر اساس قانونی که سازمان تنظیم مقررات رادیویی تصویب کرده، هر اپراتور می‌تواند پهنای‌باند را بین ۸ تا ۱۰ نفر به اشتراک بگذارد که به آن ضریب اشتراک می‌گویند. مبین‌نت نسبت به طرح انتخابی مشترکین، پهنای ‌باند را با ضریب اشتراک یک به چهار یا یک به هشت در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بنابراین پهنای باند یا به اصطلاح سرعت اینترنت در طرح ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه با ضریب اشتراک یک به چهار، حداقل ۱۲۸ کیلوبیت است.

 

  -------------- ----------- -----------
صفحات
نویسندگان
برچسب ها
نظر سنجی
آیابرای نویسندگی و طراحی وتشکیل انجمن می توانید دست دوستی داده و با ماهمکاری کنید؟دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
 ------------------------------------------

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

-------------------- -------------- --- تماس با ما ------------------------ ---------------------------
 ------------------------
weblogbartar.ir
weblogbartar.ir
------------------ -------------------------
------------------------------
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
------------------------------------
-------------------------------- ------------------------------- -----------------------------

بهداشت محیط زیست

-----------------------------

بهداشت محیط زیست

------------------------------ --------------------------------
--------------------------
--------------------------------- تماس با ما ------------------------